Virály

27. listopadu 2022 16:23

redakce Prima Lajk

FOTO: Módní značka čelí kritice kvůli nové kampani. Jsou na ní děti spolu s BDSM medvídky

Luxusní módní značka Balenciaga to se svojí nejnovější kampaní trošku přehnala…

Značka je známá tím, že ráda šokuje a už několikrát předvedla kontroverzní modely. Tentokrát však zvolila pro svou kampaň téma, které spousta lidí považuje za krajně nevhodné. V reklamní kampani jsou totiž děti, které jsou obklopeny nevhodnými předměty se sexuální tematikou.

Holčička například drží v ruce medvídka, který je v BDSM postroji. Firma se za fotografie omluvila a okamžitě snímky i celou kampaň stáhla. Značka fotky zveřejnila na začátku tohoto týdne. Děti pózující na fotkách byly obklopeny předměty známé značky. Podle mnohých se však jednalo až o příliš kontroverzní věci. Na jedné fotografii, která měla propagovat kabelku, navíc někteří uživatelé poznali, že v dokumentu, který měl sloužit jako rekvizita, je stanovisko nejvyššího soudu v případu dětské pornografie z roku 2008.

„Omlouváme se za zobrazení znepokojivých dokumentů v naší kampani,“ uvedla Balenciaga v prohlášení krátce pro stažení nové kampaně. Celou záležitost prý bere velmi vážně a podniká právní kroky proti stranám, které jsou odpovědné za vytvoření souboru a zařazení neschválených předmětů. „Důrazně odsuzujeme zneužívání dětí v jakékoli podobě. Zasazujeme se o jejich bezpečnost a blaho,“ dodala společnost.

Sdílejte článek
Štítky děti Sex móda kampaň bdsm Balenciaga

Přečtěte si také