FOTO: Muž byl 60 let zavřený ve starém přístroji! Většinu života strávil připoutaný na lůžko kvůli tomuhle smutnému důvodu

Nejsmutnější životní příběh vůbec?

Paul Alexander je 70letý muž z Texasu, který žil připoutaný na lůžko zavřený ve starém železném přístroji přes 60 let, tedy většinu svého života. V šesti letech byl totiž nakažen dětskou obrnou.

Jeho životní funkce začali postupně selhávat a on tak byl zavřený v přístroji, který sloužil jako jeho plíce. Problém je, že přístroj začal v roce 2015 selhávat, a součástky, které jsou třeba na jeho opravu, už žádná společnost nevyrábí. Zařízení bylo vynalezeno v roce 1832 a jeho úkolem je pomáhat s dýcháním, když v těle selže svalstvo.

Paul i přes své ochrnutí od krku dolů zvládal dříve stroj na pár hodin opouštět – díky tomu vystudoval právnickou fakultu, a dokonce mohl na vozíčku jezdit před soud hájit své klienty. Nyní už tuhle možnost bohužel nemá, a většinu svého času tak musí být uvnitř stroje.

Proti dětské obrně už se dnes dá bránit jednoduchou vakcínou. I díky tomu se po celém světě vyskytuje dětská obrna už jen ve třech zemích – Afghánistánu, Nigérii a Pákistánu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také