Virály

5. února 2018 14:22

redakce Prima Lajk

FOTO: Muž ochrnul od pasu dolů poté, co hrál 20 hodin na počítači. Hráči pozor, tohle se může stát i vám!

Jak poznáte, že jste nejspíš závislí na hraní počítačových her? Náhle zjistíte, že se od pasu dolů nemůžete hýbat.

Náhlé uvědomění si, že necítíte své nohy, je pravděpodobně docela dobrý ukazatel toho, že jste dlouho seděli a hráli příliš mnoho zápasu FIFA. Jeden čínský hráč to pocítil na vlastní kůži, když byl paralyzován od pasu dolů po 20hodinovém hraní počítačové hry v jedné internetové kavárně. Neznámý muž údajně začal hrát večer 27. ledna a pokračoval, dokud jeho kamarádi nezavolali následující den večer sanitku.

Při pokusu postavit se, když si chtěl odskočit na záchod, si uvědomil, že nedokáže pohybovat dolní částí těla. Proto přítomní zavolali do internetové kavárny sanitku. Když byl paralyzovaný muž odnášen na nosítkách, stále prý vykřikoval na své kamarády, že by měli pokračovat v jeho hře.

Závislost na internetu je u čínské mládeže poměrně velký problém. A to takový, že tam dokonce existují kontroverzní tábory proti této závislosti, které jsou vedeny ve vojenském stylu a měly by tyto problémy řešit. Praktiky této instituce zahrnující drsné metody a příliš agresivní nátlak na dodržování disciplíny však vzbuzují velkou kritiku. Největší pobouření vyvolala loňská smrt 18letého chlapce, která byla důsledkem více zranění, která utrpěl jen dva dny poté, co přijel do tábora.

Jinak se s touto závislostí čínské mládeže snaží bojovat poskytovatelé internetu. Rozhodli se omezit dobu, kterou děti mohou strávit surfováním na internetu.Minulý rok navíc internetový gigant Tencent začal nastavovat časové limity pro hraní jedné z nejpopulárnějších her u mladých uživatelů. No, snad se tedy případy znehybnění z důvodu dlouhého sezení za počítačem a hraní her budou nejen v Číně vyskytovat co nejméně. Na video se “záchranou dočasně ochrnutého muže se podívejte níže.


Přečtěte si také