Virály

6. února 2019 12:32

redakce Prima Lajk

FOTO: Muže napadla nebezpečná puma. Při krvavém zápasu ji zabil holýma rukama! Jak se mu to podařilo?

Člověk vs. příroda.

Muž v americkém státě Colorado se musel vlastníma rukama ubránit útočící pumě. To se mu nakonec povedlo a zvíře po bolestivém zápasu uškrtil. Se zraněními se pomu následně podařilo dojít pro pomoc a z celého incidentu tak vyvázl živý.

K útoku došlo v horském průsmyku, ten je přitom známý pro velký výskyt pum. Muž byl šelmou napaden nenápadně zezadu, ta ho přitom kousla do obličeje. Chvíli s ní wrestloval, nakonec se mu povedlo zvíře chytit takovým způsobem, kdy byl schopný jej uškrtit. Důvodem napadení pak byly nejspíš zvířecí instinkty, muž totiž na místě sportoval a běhal, což mohlo způsobit, že jej puma považovala za kořist. Většina podobných útoku bohužel nemá tak šťastné konce, jakmile totiž puma člověka zblízka napadne, je velice těžké se takovému predátorovi ubránit.

Místní instituce na ochranu tamějších parků vydala prohlášení, ve kterém připomíná, že se v oblasti pohybuje spousta těchto zvířat a lidé by neměli zapomínat na základní pravidla chování. Do podobných míst se pak vydávají na vlastní nebezpečí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také