návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Nejmenší miminko na světě je velké jako dlaň. Co všechno muselo podstopit, aby s váhou 268 gramů přežilo?

Tohle dítě bylo opravdu hodně malé a mělo malé šance na přežití. Narodilo se mladé Japonce po 6. měsíci a vážilo jen 268 gramů.
Vydáno: 27.02.2019
Nejmenší miminko
Autor: profimedia.cz Nejmenší miminko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chlapeček se narodil už po 24 týdnech těhotenství, což je opravdu dost předčasně. Doktoři během těhotenství zaznamenali, že už dál neroste a strachovali se o jeho zdraví. Jeho život totiž mohl být ve vážném ohrožení. A tak museli chlapečka přivést na svět. Byl tak malý jako dlaň a vážil 268 gramů, to je stejně jako kostka másla. Vůbec nebyl v životaschopném stavu.

Proto musel být v nemocnici v Tokiu ještě dalších 7 měsíců, kde měl neonatální intenzivní péči a také přibral na normální váhu. Doslova tam bojovali o jeho život, podařilo se jim ho ale úspěšně vykrmit na krásných 3,2 kila a následně propustit do domácí péče. Doktoři teď doufají, že příběh maličkého chlapce dá naději těm rodičům, jejichž děti se také narodily předčasně.

miminko ilustrace
Autor: profimedia.cz miminko ilustrace

Chlapec se stal vůbec nejmenším přeživším miminkem na světě. Druhým nejmenším byla holčička narozená v roce 2009 v Německu. Vážila 274 gramů. U takto malých miminek je zázrak, že přežijí.

Mám ještě čas na miminko? To vám může prozradit test AMH

Mám ještě čas na miminko? To vám může prozradit test AMH

Záběry z filmu Perfect days

Perfect days: Když je ženě 40+ a zatouží po miminku, je schopná všeho

Článek je zařazen v: miminko , mimino , dítě , nejmenší , rodina , těhotná