Virály

10. srpna 2021 15:44

redakce Prima Lajk

FOTO: Nenáviděná Greta se dostala na titulku Vogue. Proti čemu zase brojí?

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová si vyzkoušela roli topmodelky a dotáhla to až na titulní stranu prestižního časopisu Vogue.

Osmnáctiletá ekoložka Greta si na jeden den zahrála na světovou topmodelku a objevila se na obálce prestižního Vogue Scandinavia. Na fotce sedí uprostřed lesa vedle koně oblečená od hlavy až k patě v recyklovaném oblečení od ekologicky udržitelných značek. Dala tím tak jasně najevo, co si myslí o takzvané rychlé módě.

Časopisu mimo jiné poskytla i rozhovor, ve kterém kritizovala již zmiňovanou „fast fashion“, která se vyrábí ve velkém množství bez ohledu na životní prostředí nebo pracovní podmínky zaměstnanců. Jednoduše se jedná o levnou a lehce dostupnou módu. „Pokud kupujete rychlou módu, přispíváte tomuto průmyslu a povzbuzujete ho k expanzi a v tom, aby pokračoval v jeho škodlivém procesu,“ uvedla Greta v rozhovoru pro Vogue.

Zároveň dodala, že ona sama si oblečení nekupuje. „Naposledy jsem si něco koupila před třemi lety, bylo to ale z druhé ruky. Nyní si půjčuji oblečení od lidí, které znám,“ prozradila mladá aktivistka. V rozhovoru taktéž apeluje na módní značky, aby více přemýšlely o udržitelnosti. „Módní průmysl je velkým přispěvatelem ke klimatické a ekologické nouzi, nemluvě o jejím dopadu na zaměstnance, kteří jsou vykořisťovaní po celém světě. A to jen proto, aby si někdo užil tuhle rychlou móda, která je pro mnohé jednorázová,“ dodala.

Na sociálních sítích ale Greta již tradičně schytala velkou kritiku. Mnohým přišlo totiž naprosto pokrytecké kritizovat neekologickou výrobu, a zároveň se nechat zvěčnit na titulce jednoho z nejznámějších módních časopisů, které určují aktuální trendy.


Přečtěte si také