Virály

2. března 2020 13:16

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Obrázky zobrazující sex s Gretou kolují internetem. Kdo tyhle sprosťárny vyrobil?

Lidé byli naprosto znechuceni obrázky, které se začaly objevovat na sociálních sítích. Bylo na nich vyobrazené znásilnění Grety.

Karikaturu, která pohoršila celý internet, vyrobila kanadská ropná společnost X-Site Energy Services. Na obrázku je dívka se dvěma copy, která připomíná sedmnáctiletou aktivistku Gretu Thunberg. Tato silueta je vyobrazená zezadu se zakloněnou hlavou, jak ji někdo drží za její dva copy a dole je zádech má napsáno „Greta“. Obrázek jasně vyobrazuje sexuální polohu.

Obrázek pohoršil dokonce i zaměstnance firmy. Protože nosí Greta často vlasy spletené v copech a Kanadu navštívila loni v říjnu, kdy organizovala klimatickou stávku, není se čemu divit, že je ropné společnosti trnem v oku. Generální ředitel společnosti přiznal, že nálepky s logem vyobrazují znásilnění Thunberg a dodal, že Greta už přece není dítě.

Krátce po zveřejnění nálepek se zvedla vlna odporu, po které ředitel začal uzavírat všechny stránky na sociálních sítích společnosti, protože byla napadená. Vymlouval se na to, že oni sami samolepky nezveřejnili, ale že byly označeny na jejich firemních a osobních účtech, které zrovna zavírá, aby se pokusil škody zmírnit. Policie nakonec došla k závěru, že nejde o dětskou pornografii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také