Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Virály

FOTO: Optická iluze, ze které šílí internet. Jsou tyto fotky ulice stejné, nebo naprosto odlišné?

Je neuvěřitelné, jak si s námi dokáže náš vlastní mozek hrát.
Vydáno: 13.02.2018
Dvě různé fotografie?

Jestli patříte mezi milovníky optických iluzí, tohle je článek přesně pro vás. Internet se baví nad další z mnoha, které dokážou ohýbat lidské vnímání prostoru, fyziky i reality a zařídí, že váš mozek vidí něco jiného, než se na fotografiích opravdu nachází. Jen se podívejte… níže jsou dvě fotografie, které na první pohled vypadají, jako by byly pořízeny z různých úhlů.

Zdá se, že levá fotka je blíže středu ulice, zatímco pravá zabírá více chodníku. Je to tak?

Dvě různé fotografie?
Dvě různé fotografie?
Reddit
 

Ve skutečnosti se ale jedná o dvě naprosto totožné fotografii. Jste z toho zmatení? Spousta uživatelů sociálních sítí Reddit a Imgur byla. Na druhou stranu bylo i hodně těch, kteří nechápali, proč vznikl všechen ten povyk kolem dvou stejných obrázků. Jeden z nich napsal tento komentář: „Tohle je fakt zvláštní. Dokážu jednoznačně říct, že jsou tyto fotografie stejné, přesto je na nich něco, co mému mozku nedovoluje tomu věřit. Zajímalo by mě, co to je.“ A čím to tedy je?

A jeden z bystrých uživatelů přišel s odpovědí na tuto otázku. Říká, že je to proto, že obě ulice se v dolní části fotografií spojují. Lidský mozek pak vnímá obě jako jednu fotku s rozdvojenou silnicí. Proto pak vidí obrázek vlevo z jiného úhlu než ten vpravo. Ostatní lidé psali, že použili pravítko nebo kus papíru, aby zjistili, zda jsou silnice opravdu vodorovné. A co vy, museli jste to udělat taky?

Mohlo by vás taky zajímat:

Optická iluze - modelka nebo panenka?

FOTO: Optická iluze, která zmátla celý internet! Vidíte na obrázku obyčejnou panenku, nebo sexy modelku?

Valentýnská hádanka - ulice 1

FOTO: Optická hádanka, kterou vyluští jen 10 % z vás! Najdete na obrázku zamilovaný pár?

Reklama
Článek je zařazen v: fotografie, optická iluze, mozek, hádanka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama