Vidíte na obrázku kachnu, nebo králíka?
Autor: playbuzz.com Vidíte na obrázku kachnu, nebo králíka?

FOTO: Optický test, který hodně prozradí o vašem pohledu na svět. Vidíte na obrázku kachnu, nebo králíka?

Publikováno: 31.05.2018
Tento obrázek sloužil psychologům odhalovat tajemství lidské duše už od začátku minulého století. Na co všechno přišli?

reklama

Máme pro vás další optický test. Tentokrát se jedná o 125 let starý obrázek, na kterém psychologové zkoumali složitost lidského zraku a způsoby, jak emoce ovlivňují to, co lidé vidí v podobných optických iluzích. Byl použit taky jako způsob, jak vysvětlit perspektivu. Navzdory stáří tohoto obrázku však i dnes to, co na něm vidíte, dokáže prozradit mnohé o vašich nejen tvůrčích schopnostech. Nabízí se hned několik otázek: Které zvíře vidíte jako první? Jste schopni vidět více zvířat než jedno? Za jak dlouho se jedno zvíře změní na druhé?

Vidíte na obrázku kachnu, nebo králíka?
Autor: playbuzz.com Vidíte na obrázku kachnu, nebo králíka?

Odborníci říkají, že debata o kachně a králíkovi není ve skutečnosti o tom, které zvíře vidíte jako první. Hlavní věcí, kterou používají k posuzování vaší kreativity, je schopnost přepínat mezi oběma zvířaty. Pokud dokážete rychle „přepínat“ z jednoho na druhé, svědčí to o vašem umění vidět věci z jiného úhlu pohledu. Znamená to, že dokážete vidět svět hned z několika perspektiv, a to je chvályhodná vlastnost. Pomůže vám být kreativní nejen v uměleckém úsilí, ale také při řešení problémů, konfliktů nebo při kariérním postupu. Poukazuje to také na vaši vynalézavost a originalitu.

Zatímco jedni zvládnou přepínat mezi kachnou a králíkem, jiní naopak můžou mít velké problémy s odhalením obou zvířat. V tom, co vidíte, hraje velkou roli také kontext. Pokud jsou například zrovna Velikonoce, je pravděpodobné, že si lidé spíše všimnou králíka. Ti, kteří žijí poblíž rybníka zase spatří spíše kachnu. Tato zjištění dokazují to, že lidská mysl je schopná pojmout opravdu hodně informací a účinně s nimi pracovat. Také poukazují na fakt, že mysl se dá opravdu trénovat. Přesvědčte se o tom sami, zkuste najít kachnu i zajíce a přepínat mezi nimi. Pevně věříme, že to dokážete levou zadní!

Optická iluze - boty 1

FOTO: Optická iluze, která zmátla internet! Jsou tyto tenisky růžové, nebo šedé?

Rozdíly - žena u okna 3

FOTO: Optická hádanka, kterou do 10 vteřin vyluští jen naprostí géniové! Najdete mezi obrázky dva rozdíly?

reklama