Virály

17. března 2020 21:15

redakce Prima Lajk

FOTO: Pilot svým letadlem vytvořil na obloze nápis spojený s koronavirem. Co důležitého vzkázal ostatním?

Pilot se rozhodl pomocí svého letadla vytvořit na obloze nápis, který měl vzkázat lidem důležité poselství spojené s koronavirem.

Opatření proti šíření koronaviru vyhlašuje jeden stát za druhým. Jedním z těch nejčastějších, a doufejme že nejefektivnějších, je karanténa spočívající v minimálním vycházení ven. V této souvislosti lidé nejčastěji na sociálních sítích vyvíjejí nejrůznější iniciativy, které nabádají ostatní, aby dodržovali veškerá opatření a zůstávali pokud možno doma.

Stejnou zprávu se rozhodl velmi netradičním způsobem předat veřejnosti i rakouský pilot. Během letu ve čtyřmístném jednomotorovém letadle z Vídeňského Nového Města do Štýrského Hradce vykroužil zřetelný nápis STAY HOME, tedy ZŮSTAŇTE DOMA, aby dal všem jasně najevo, jaký k současné situaci zaujímá postoj. Jeho let trval celkem 24 minut a jeho dráha, která utvořila nápis, byla viditelná v podobě zelené linii na radaru. Jedno slovo mu tedy v průměru trvalo „nakreslit“ 12 minut.

Jeho zpráva odkazovala na hashtag Stay Home, který je nyní velmi populární napříč sociálními sítěmi po celém světě. Uživatelé skrz něj nabádají ostatní, aby v rámci zabránění šíření nemoci COVID-19 nikam necestovali a zdrželi se sociálního styku s ostatními. K této iniciativně se přidaly dokonce i některé cestovní kanceláře, jako například Visit Estonia.

Konkrétně v Rakousku místní aerolinky oznámily, že od středy na 10 dní dočasně pozastaví všechny lety. Jedná se samozřejmě o počáteční odhad, který se pravděpodobně ještě prodlouží. V provozu tak zůstanou pouze dvě letadla určená pro podpůrné a evakuační lety. Rakouský pilot tak dal jasně najevo, že i tohle nařízení podporuje.

Jak jeho letová dráha a výsledný nápis vypadal, se nyní můžete podívat na následující fotografii.

Sdílejte článek
Štítky letadlo pilot zpráva vzkaz koronavirus stay home

Přečtěte si také