Rasistické figuríny od Prady 3
Autor: Facebook.com/Chinyere Ezie Rasistické figuríny od Prady 3

FOTO: Prada musela stáhnout novou kolekci kvůli rasismu. Opravdu jsou tyhle figuríny nevhodné?

Publikováno: 17.12.2018
Tak tohle by vás ani ve snu nenapadlo. Prada musela stáhnout kolekci, která podle kritiků obsahovala kontroverzní figuríny. Lidé figuríny označovali za rasistické cetky.

reklama

Poprask začal, když figuríny ve výloze objevila advokátka z New Yorku. Figuríny v hodnotě 550 dolarů vypadají jako dvě opice. A právě to se jí nelíbilo. Fotky opiček sdílela s naštvaným komentářem na Twitter. „Nesdílím moc věcí veřejně, ale tohle mě rozzuřilo. Když jsem se na ponižující figury zeptala zaměstnance Prady, řekl mi překvapeně, že jeden černý zaměstnanec si na to před tím už stěžoval, ale že už tam nepracuje,“ uvedla.

Příspěvek byl sdílen na 10 tisíckrát a všichni vyjádřují svoje pohoršení. Lidé figuríny označují za rasistické a znevažující černochy. Ještě téhož dne, co advokátka fotky sdílela, pak byly figuríny v tom samém obchodě zakryty papírem.

Odpověď Prady na sebe nenechala dlouho čekat. „Jsou to fiktivní stvoření, které nemají žádný vztah k reálnému světu a určitě ne k černochům.“ Mnoho lidí ale není spokojených s takovýmto vyjádřením a samotná advokátka lidem radí, aby značku bojkotovali.

Může být pes rasista? Britská policie je zahlcena hlášeními o často bizarních „nenávistných incidentech“

Pes rasista i rasistické pohledy. Britská policie je zahlcena hlášeními o bizarních „nenávistných incidentech“

reklama