Virály

30. srpna 2022 12:28

redakce Prima Lajk

FOTO: Reportérku kritizovali za její tetování. Ona svým hejtrům poslala jasný vzkaz!

Novozélandská reportérka přepsala historii.

Oriini Kaipara se začala na televizních obrazovkách objevovat minulý rok. Diváky zaujala na první pohled, jelikož má na bradě tradiční maorské tetování, které je zkrátka nepřehlédnutelné. Maorové jsou původní obyvatelé Nového Zélandu a jedná se o velice hrdý a bojovný národ. Bojovali především pro spirituální sílu.Většina lidí napříč světem nové reportérce vyjádřila sympatie a pochválila jí za to, že reprezentuje maorskou kulturu. Našel se však jeden muž jménem David, který její vzhled odsoudil. Nazval ho „příliš agresivním“ a „špatným“.

Kaipara prý za normálních okolností na kritiku a hejtry nereaguje, ale tentokrát se rozhodla udělat výjimku. Muž poslal celé redakci e-mail, ve kterém ji kritizuje. „Pokračujeme v námitkách týkajících se vaší maorské redaktorky s moku tetováním, které působí urážlivě a agresivně. Vypadá špatně,“ psalo se ve zprávě. „Také mluví maorsky, a tomu nerozumíme. Přestaňte s tím.“

Novinářka mu na to napsala perfektní odpověď. „Kia Ora Davide. Děkuji za všechny vaše stížnosti na mě a mé ‚moku‘. Je pro mě velice těžké to brát vážně, jelikož nedochází k žádnému porušení vysílacích standardů. Pokud mohu, ráda bych vás v jedné věci opravila – je to moko ne moku. Zjišťuji, že vaše stížnosti se týkají preference toho, jak podle vás musí člověk na obrazovce vypadat. Moko a lidé s ním nevyhrožují, ani si nijak nezaslouží takovou diskriminaci, obtěžování nebo předsudky. Jedná se o starobylé kulturní znaky jedinečné pro původní obyvatele včetně mě. Prosím, zdržte se dalších stížností a omezte svou kulturní nevědomost a zaujatost na další život, nejlépe v roce 1800,“ uzavřela drsně novinářka. Celý příběh pak zveřejnila ve stories na svém Instagramu.


Přečtěte si také