Virály

23. srpna 2022 14:13

redakce Prima Lajk

FOTO: Rodina se vrátila z cest a nemá kde bydlet. Nájemníci nechtějí opustit jejich dům

Rodina z Británie se dostala do nepříjemné situace s nájemníky.

Carna a Ganes Brookovi mají dvě děti ve věku 1 a 9 let a už přes čtyři týdny musí řešit to, kam složí hlavu. Přespávají na gaučích u přátel a neustále s sebou tahají kufry, které si ještě stále nemohli vybalit. Důvod? Jejich dům okupují nájemníci, kteří se nehodlají vystěhovat.

Rodina žila nějakou dobu v Dubaji, kam odjeli za prací. Svým nájemníkům dali včas vědět, že se vrací zpátky domů a oni se budou muset vystěhovat. Jejich prosby však vyslyšeny nebyly. Původní domluva byla, aby nájemníci dům opustili do května, nakonec se jejich příjezd zpozdil o měsíc, jelikož Carna musela navštívit lékaře a podstoupit léčbu rakoviny.

Když se 19. června vrátili ke svému bytu, zjistili, že se nemohou dostat domů. „Zavolali jsme policii, aby nám nějak rozumně poradili, jak takovou věc řešit. My jsme tam jen beznadějně stáli a dívali se na sebe,“ popsala Carna. „Policie byla přátelská, ale nepomohla nám. Pokud bychom se pokusili vstoupit na náš pozemek, porušili bychom zákon,“ popsala zoufalou situaci matka dvou dětí.

Naštěstí jím prý ubytování nabídl přítel, takže prozatím mají kde být. Podle Carny nájemníci neplatí nájemné, tudíž si nemohou ani pronajmout něco vlastního, jelikož z nájmu platí hypotéku na dům. K soudu se dostanou až v říjnu a nájemník musí dostat měsíční výpověď, takže reálně se budou moci dostat domů nejdříve v listopadu. Carna si bez trvalé adresy nemůže najít práci ani dostat dceru do školy. Ačkoliv se rodina rozhodla nejmenovat nájemníky, chce ostatní pronajímatele varovat před podobnou situací.

Sdílejte článek

Přečtěte si také