Virály

23. prosince 2020 15:43

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Rodina vytváří každoročně nádherný vánoční strom z ledu! Chtěli byste taky takový?

Jedna rodinka slaví každý rok Vánoce tak, že si udělají dnes už tradiční obrovský strom z ledu.

Rodina Vealových strom vytváří už od roku 1961, kdy Veal nastříkal jemnou vodní mlhu na kopec jižně od svého domu jeho rybník. V noci silný vítr rozfoukal sprej na několik zimolezových keřů a proměnil je ve zmrzlé sochy. S manželkou Mabel se jim výsledek tak líbil, že se rozhodli tento efekt zopakovat ve velkém měřítku. A tak vznikl první ledový strom. Obrovský ledový vánoční strom dělají skoro každý rok na svém pozemku v Indianapolis v Indianě. Stal se dokonce známý jako Vealových ledový strom a je považovaný za sezónní turistickou atrakci. Jestli máte tradičních vánočních stromků dost a hledáte něco originálnějšího, budete ho milovat.

Nevypadá jako strom, ve skutečnosti na jěho vytvoření nikdy nebyly použity živé stromy. Ale jako ledový strom vešel ve známost a název už mu zůstal. Je to vlastně ledová socha vytvořená připojením vodních hadic k dřevěnému rámu, zapnutím vody za mrazivých nocí, a dál už zformuje ledovou sochu počasí. V prvních letech se jako rám pro ledovou sochu používaly živé keře na jižní straně domu, ale v roce 1965 bylo změněno umístění stromu a živé rostliny nahradil dřevěný rám. Oficiální web ledového stromu uvádí, že původně použité keře nebyly ledem nikdy zraněny.

Veal sice zemřel v 70. letech, ale od té doby se ledovec stal oblíbenou místní atrakcí a jeho rodina se rozhodla pokračovat v tradici. „Strom“ stavěli každý rok, když to počasí umožňovalo, a plánují v tom dlouho pokračovat. Aby přitahoval ještě více pozornost, Vealovy přimíchávají do vody ještě potravinářské barvivo.


Přečtěte si také