Virály

19. srpna 2021 17:53

redakce Prima Lajk

FOTO: Sexy polská olympionička prodala svoji stříbrnou medaili. Je za tím tenhle dojemný důvod!

Olympionička z Tokia prodala medaili kvůli tomuhle dojemnému důvodu.

Co je víc než stříbrná medaile na olympiádě? Ano, zlatá, ale taky záchrana lidského života. Ta je výš než jakékoliv medaile na jakékoliv soutěži, v jakékoli disciplíně, kdekoli na světě. A tak se nyní polská oštěpařka Maria Magdalena Andrejczyk rozhodla, že svoji tokijskou stříbrnou medaili raději vydraží, aby mohla zaplatit operaci srdce malému chlapci, který ji zoufale potřebuje.

Olympionička potřebovala získat okolo v přepočtu 4 milionů korun, což se nakonec i povedlo, medaili si totiž koupil řetězec malých obchodů Žabka. Maria tak získala potřebné peníze pro malého chlapce, kterému tím nejspíš i zachránila život. Sama sportovkyně přitom byla před třemi roky diagnostikována s rakovinou kostí. Její stav je nicméně dobrý, jak ostatně dokazuje i čerstvý výkon v Tokiu. Tak snad půjde olympionička příkladem a v budoucnu se jejím vzorem budou řídit i další. Takové dobro je na světě zkrátka potřeba.

Mamy zwycięzcę licytacji! W piątek otrzymałam tę wspaniałą informacje, a z racji faktu, że Wy kochani już...

Posted by Maria Magdalena Andrejczyk on Monday, August 16, 2021

Sdílejte článek
Štítky nemoc Polsko aukce Tokio Olympijské hry Olympiáda olympionička stříbrná medaile Marie Magdalena Žabka stříbrná medaile

Přečtěte si také