reklama

reklama

Rodina horolezců 1

FOTO: Šílení rodiče berou batole a 7letou dceru lézt po horách! Do jaké nejvyšší výšky se vyšplhali?

rd. Publikováno: 05.08.2020
Rodina horolezců.

reklama

Bojíte se výšek? Pak byste se možná neměli dívat na fotografii níže, ukazuje totiž malé dítě, téměř ještě batole, kterak visí na extrémně vysoké skále. Jeho rodiče, zejména otec Leo Houlding (40), je totiž profesionální horolezec, který se už desítky let vydává na ta nejdsrnější místa planety. No a své děti, kromě malého syna ještě taky 7letou dceru, začíná brát s sebou.

Naposledy tak vylezli na vrchol Piz Badile na hranicích Itálie se Švýcarskem, jenž měří okolo 3,5 km. 3letý Jackson Houlding se tak stal nejmladším člověkem, který kdy tento vrchol vylezl s pomocí a 7letá Freya pro změnu nejmladší, kdo vrchol vystoupal bez pomoci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This proud Dad celebrated his 40th birthday in the summit Bivi hut of the Piz Badile, (3308m) following a family ascent of the 1000m North ridge, the finest route of its grade I've yet to climb. My beautiful Freya, who just turned 7 a week ago, carried herself up and down the whole mountain up on her skinny little legs without any assistance! What a star. Little Jackson, 3 had a bit of help from his Uber-Mum Jess who climbed with him harnessed up inside his carrier for most of the route although he broke free for a few pitches. We paced it out over 4 days, a gruelling 6 hour hike up the new trail to the immaculate and welcoming Sasc Fura Hut, a shorter day with a bit of scrambling to an awesome bivi spot on the shoulder beneath the start of the climb, the massive and continously brilliant rock climb to the wildly exposed summit bivi hut and finally half a dozen abseils and long descent into the beautiful Val Masino valley where Jess and I spent our honeymoon 14 years ago. Employing tactics usually resevered for more extreme ascents I first led with a heavy bag then rapped down and we all climbed the fixed rope on micro-traxions enabling us to climb together and allowing me to show Freya the hidden fairy staircase. Huge kisses to @jesscorrie for being the most amazing wife and mother, to Freya and Jackson for being such brave, strong children and to the weather gods for granting us the stable forecast we needed for our family outing. #familyfun #Bregaglia #kidsarestrongerthanyouthink #socialdistancing #pizbadile

Příspěvek sdílený Leo Houlding (@leo_houlding),


Rodiče samozřejmě své děti pečlivě na celou výpravu připravili a určitě se nejednalo o první skálu, kterou děti vylezli. Koneckonců, průpravu mají obě děti už od malička a vzhledem k tomu, že jejich otec je velký profesionál a zároveň dbá na jejich bezpečí, celou dobu byly jištěné a prakticky se tak nemohlo nic stát. A navíc mají zážitky, o kterých budou moci vyprávět až do konce života. A to se vyplatí.