FOTO: Šílení rodiče berou batole a 7letou dceru lézt po horách! Do jaké nejvyšší výšky se vyšplhali?

Rodina horolezců.

Bojíte se výšek? Pak byste se možná neměli dívat na fotografii níže, ukazuje totiž malé dítě, téměř ještě batole, kterak visí na extrémně vysoké skále. Jeho rodiče, zejména otec Leo Houlding (40), je totiž profesionální horolezec, který se už desítky let vydává na ta nejdsrnější místa planety. No a své děti, kromě malého syna ještě taky 7letou dceru, začíná brát s sebou.

Naposledy tak vylezli na vrchol Piz Badile na hranicích Itálie se Švýcarskem, jenž měří okolo 3,5 km. 3letý Jackson Houlding se tak stal nejmladším člověkem, který kdy tento vrchol vylezl s pomocí a 7letá Freya pro změnu nejmladší, kdo vrchol vystoupal bez pomoci.

Rodiče samozřejmě své děti pečlivě na celou výpravu připravili a určitě se nejednalo o první skálu, kterou děti vylezli. Koneckonců, průpravu mají obě děti už od malička a vzhledem k tomu, že jejich otec je velký profesionál a zároveň dbá na jejich bezpečí, celou dobu byly jištěné a prakticky se tak nemohlo nic stát. A navíc mají zážitky, o kterých budou moci vyprávět až do konce života. A to se vyplatí.

Sdílejte článek
Štítky hory dcera rodiče batole lezení

Přečtěte si také