Virály

1. listopadu 2019 16:35

redakce Prima Lajk

FOTO: Skandál! V pražských ulicích si můžete koupit masku Adolfa Hitlera. Šílený nevkus už řeší policie

Nevkusní obchodníci zase jednou ukázali, že se neštítí prodávat opravdu všechno. A Češi díky tomu mají zase jednou ostudu..

Česká republika na sebe zase jednou upozornila ne zrovna lichotivým způsobem. Tedy minimálně jeden z pražských obchodníků. Německý velvyslanec Christoph Israng totiž při procházce pražskou, a turisty samozřejmě velmi oblíbenou Královskou cestou objevil obchod, v němž se prodává gumová maska Adolfa Hitlera. A navíc je zde ještě vystavena. „Češi za nacistického režimu tolik trpěli. Proč se teď v centru Prahy prodává takový odpad?“ napsal velvyslanec na svůj Twitter.

Fotografie se začala velmi rychle šířit nejen mezi českými politiky, ale také ostatními velvyslanci. Izraelský diplomat Daniel Meron na svém Twitteru uvedl, že považuje prodávání podobných předmětů za urážku obětí holocaustu. Skandální objev se dostal až k ministru vnitra Janu Hamáčkovi, který uvedl, že se celou záležitostí již naštěstí zabývá policie. To serveru Seznam zprávy potvrdila i mluvčí policie Eva Kropáčová. Policisté teď podle ní zjišťují, zda se jedná o trestný čin. Rozhodně se ale jedná o nevkus, který by se v obchodech objevovat neměl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také