Virály

19. září 2022 09:48

redakce Prima Lajk

FOTO: Takhle jste členy královské gardy ještě neviděli! Vyčerpaná čestná stráž si užívá chvilku volna

Unavení členové královské gardy si užívali zaslouženou chvíli klidu.

Příslušníci britských hradních či královských stráží jsou po celém světe známi tím, že je jejich práce pořádná dřina. Musejí bez jakýchkoli emocí stát nepřetržitě rovně jako svíčka během šestihodinných směn a ani se nehnout. Nyní však zažívají obzvlášť náročné období kvůli blížícímu se pohřbu zesnulé královny Alžběty II.

Avšak i oni jsou pořád jen lidé a je jasné, že všechen ten stres, únava i smutek se na nich musí náležitě podepsat. To koneckonců před pár dny dokázal i jeden člen královské gardy, který přímo vedle rakve zkolaboval a spadl na kamennou zem.

Jejich brutální rozvrh s pouhými dvacetiminutovými přestávkami je zkrátka náročný a členové čestné stráže proto využívají každou sekundu volné chvíle. Nyní britské ministerstvo obrany před několika dny sdílelo na svých sociálních sítích fotografii několika vojáků, kteří si po drsné směně užívají pár zaslouženého minut volna.

Zveřejněná fotka vzbudila na sociálních sítích spoustu pozitivních emocí. Desítky lidí pod příspěvek posílali členům královské gardy díky za jejich služby a vzdávali jim poklony i uznání. „Děkujeme za vaši službu. Moc na vás myslíme,“ napsal jeden z uživatelů pod fotografii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také