návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Tenhle muž chodil na záchod jen jednou měsíčně! Nakonec tam i umřel. Čím trpěl?

Muž chodil na velkou jen jednou za měsíc. Au.
Vydáno: 26.02.2018
Muž, který nemohl na záchod 1
Muž, který nemohl na záchod 1 Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Život v devatenáctém století rozhodně nebyl jednoduchý. Nejenže v té době neexistoval žádný internet, takže bůhví, čím se lidé zabavovali, ale taky jste mohli onemocnět blbou chřipkou a vzápětí nato umřít. Byla to zkrátka krutá doba, která se s vámi příliš nes… nemazala, což perfektně vystihuje i následující příběh.

Neznámý muž totiž koncem 19. století trpěl tzv. Hirschsprungovou nemocí, díky které se jeho střevo náležitě neuvolňovalo. Jinými slovy byl konstantně ucpaný a byl rád, když se mu podařilo vykonat potřebu jednou za měsíc. Takhle žil zhruba od 16 let do 29, kdy ho našli mrtvého na záchodě. Netřeba dodávat, o co se asi pokoušel. Muž byl v té době tak specifickým úkazem, že ho dokonce vystavovali v muzeu jako exemplář.

Po jeho smrti mu chirurgové odstranili střeva, která vážila 18 kg a měřila na délku 76 cm. Není divu, že jsou dodnes vystavena v jednom americkém muzeu ve Filadelfii.

Některé módní trendy nám hlava nebere

Módní trendy, které se míjí s realitou. Chápete jejich logiku?

Extrémní části těla 1

Tohle je 5 nejextrémnějších částí těla! Tipnete si, kolik měří nejdelší penis na světě?

Článek je zařazen v: podivuhodný případ , záchod , nemoc , 19. století , měsíc , uvolnění , střeva