návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Tohle je nejstarší zvíře na světě! Jak je možné, že se dožilo tolika let?

Seznamte se, tohle je Jonathan, nejstarší zvíře na světě.
Vydáno: 25.03.2019
Nejstarší zvíře na planetě 2
Autor: istock.com Nejstarší zvíře na planetě 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když se řekne nejstarší zvíře na světě, pochopitelně se tím mají na mysli zvířata, u kterých lze věk vůbec zjistit. Stáří například takových velryb a dalších skrytých živočichů žijících mimo dosah lidí bohužel jen tak neurčíme, každopádně tím oficiálně nejstarším je teď jistá želva jménem Jonathan žijící na ostrově Svaté Heleny.

Jonathan je obří seychelskou želvou, která se narodila v roce 1832. Přežila tak obě světové války, pár revolucí, i nepříjemné zdravotní problémy, které Jonathana pravděpodobně zanechaly slepým. Kromě toho se ale Jonathanovi, který nedávno oslavil 187. narozeniny, daří podle všeho překvapivě dobře. Na ostrově uprostřed Atlantického oceánu se o něj stará skupina veterinářů a má tam dokonce i kámoše. I když tomu nejstaršímu je pouhých 80 let, což je věkový rozdíl zhruba 100 let. A tajemstvím jeho dlouhověkosti? Prý je to vše jen o dobré stravě! Nejvyšší čas vysadit ty hamburgery a začít si k obědu dávat salát.

Želva jménem Jonathan 1
Autor: Teeny Lucy/Facebook Želva jménem Jonathan 1
Článek je zařazen v: nejstarší zvíře , želva , planeta , stáří , věk