Virály

30. prosince 2021 10:41

redakce Prima Lajk

FOTO: Tohle je první moderátorka s tetováním na obličeji. Jaký význam pro ni kérka má?

Novozélandská hlasatelka přepisuje dějiny novinařiny svým tetováním.

Tento týden se na Novém Zélandu novinářka Oriini Kaipara zapsala do historie jako první hlasatelka hlavních zpráv s tetováním na obličeji. Nejde však jen o nějaký rozmar, který si moderátorka nechala náhodně vytetovat. Kaipara má na bradě a rtech tradiční domorodé tetování zvané moko kauae, které nosí maorské ženy.

Podle jejích slov je moderování splněný sen, kterému nemůže ani uvěřit. „Jsem na sebe hrdá, že jsem se dostala takhle daleko a čtu zprávy v hlavním vysílacím čase,“ svěřila se novozélandská moderátorka zpravodajské služby Newshub místnímu tisku Stuff. Ačkoli sice jen zaskakuje do konce tohoto roku za hlavní moderátorskou dvojici, je to pro ni obrovský krok vpřed.

A nejen pro hlasatelku, ale i pro ostatní novozélandské domorodce. „Uvědomuji si, jaký to může mít dopad pro maorský lid, ale i pro barevné,“ řekla hlasatelka, která na svém obličeji hrdě nosí moko kauae. Dle tradičních zvyků je tetování fyzický projev přijetí identity a v minulosti znamenalo přerod maorských dívek v ženy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také