Virály

16. října 2018 12:27

redakce Prima Lajk

FOTO: Týpek si koupil štěně. Později ale zjistil, že to vůbec není pes! Poznáte, co si přinesl domů?

Když si chcete pořídit štěně, ale nepoznáte, jak vypadá pes.

Jako chápeme, že ta zvířecí biologie není občas úplně jednoduchá záležitost, ale tak nějak jsme žili v domnění, že psa ještě každý pozná. No, zjevně tomu tak není.

Jeden týpek z Číny si totiž chtěl pořídit malé štěně, aby doma nebyl tak osamělý. Později se však ukázalo, že to, co má doma, vůbec není pes. První podezřelou věcí byla nízká cena (tady by se asi většina normálních lidí zarazila) a druhou pak následně ne-tak-úplně-psí chování.

Po pár dnech, kdy mu to začínalo být divné, sdílel fotky svého nového domácího mazlíčka na internet, a světe div se, ukázalo se, že má doma malou krysu. Přesněji řečeno se jednalo o bambusovou krysu, která jí – hádáte správně – bambus, a je především nočním savcem, čili přes den výhradně spí. Po takovém zjištění se týpek rozhodl asi pro tu nejlepší možnost, a krysu vrátil, aby se mohla přesunout do těch správných podmínek. My osobně pak doufáme, že si rozmyslel i toho psa… někteří lidé by se zkrátka o zvířata starat neměli. Obzvlášť, když nedokážou rozeznat malé hlodavce od psů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také