Virály

7. března 2020 15:33

redakce Prima Lajk

FOTO: Týpek vytvořil stránku, která shromažďuje data o koronaviru! Co všechno v ní najdete?

Jak se šíří koronavirus po světě, kolik je nakažených, kolik umřelo a kolik se už uzdravilo?

Snad žádné jiné téma nedominuje v médiích tolik jako v posledních týdnech epidemie koronaviru. O nemoci, která se rychle rozšířila z Číny do celého světa a prozatím nejsou žádné náznaky toho, že by hodlala zpomalit, se toho řeklo a napsalo už celkem dost. Zároveň s tím se na internetu i mezi lidmi šíří poměrně dost nepravd a dezinformací, které akorát ztěžují práci lidí, kteří se s epidemií snaží bojovat. Naštěstí se teď ale možná situace přece jen obrátí k lepšímu.

Seznamte se se 17letým Avi Schiffmannem. Tenhle mladík si dal neuvěřitelnou práci s tím, aby vytvořil jednoduchou webovou stránku, která nyní shromažduje informace o koronaviru z celého světa, takže mají všichni přehled o tom, kolik je na světě nakažených, kde, kolik pacientů zemřelo, kolik se uzdravilo a tak dál.

Samozřejmě to není jen tak, Avi musí denně strávit hodiny aktualizováním stránky, vše ale zvládá ze svého pokoje. Do budoucna by pak rád přidal i nové funkce, jako například detailní analýzu, o kolik procent se zvedl počet případů nakažených v jednotlivých zemích. Stránku můžete navštívit zde, doporučujeme si to určitě projít, zároveň na ní ale nebuďte přilepení celý den – koneckonců, v rámci všeobecného omezení paniky na minimum přece jen stojí za to zopakovat, že se virus nijak významně neliší od chřipky a to nejlepší, co pro svoji ochranu můžete udělat, je si pořádně mýt ruce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také