Virály

25. října 2022 10:56

redakce Prima Lajk

FOTO: Učitelka ve třídě zavedla antipodváděcí pokrývky hlavy při testech. Stal se z nich hit!

Originální protipodváděcí technika na filipínské univerzitě obletěla celý svět.

Ve školách podvádějí žáci a studenti napříč celým světem od první třídy až po vysoké školy. Každý učitel už má proto svoje techniky, jak zabránit či alespoň odhalit opisování a podvádění při testech. Profesorce Mary Joy Mandane-Ortiz, která přednáší strojní inženýrství na filipínské univerzitě, se však jen tak nějaký kantor nemůže rovnat.

Na své studenty totiž apelovala požadavkem, aby si v den zkoušky přinesli do třídy pokrývku hlavy, která jim zabrání dívat se spolužákovi do testu a opisovat. Mnozí ze studentů to tak pojali dost kreativně a vytvořili si originální podomácku vyrobené pokrývky hlavy z lepenky, plat od vajec, novin nebo halloweenských masek. Profesorka si originalitu svých žáků nemohla vynachválit a podotkla, že byl její nápad ve finále „opravdu účinný“.

Výrobky žáků sdílela na svůj facebookový profil, kde se z antipodváděcích masek stal totální virál. Podle nás by však studenti a budoucí inženýři měli dostat splněno ze zkoušky už jenom za svou originalitu a brutální pečlivost při výrobě protipodváděcí techniky nebo za to alespoň dostat nějaké plusové body.

Sdílejte článek

Přečtěte si také