Virály

25. listopadu 2020 20:59

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: V poušti se objevil monolit a nikdo neví, kde se tam vzal! Jaké má záhada vysvětlení?

Lidé přemýšlejí, odkud se vzal záhadný monolit, který se objevil v poušti v Utahu.

Začalo se objevovat mnoho teorií ohledně toho, odkud asi monolit pochází. I když to nikdo neví, lidé začali přicházet se svými vlastními nápady, co dělá zrovna uprostřed pouště. Samozřejmě lidé na internetu začali polemizovat ohledně toho, že se určitě jedná o UFO, ale jiní začali srovnávat monolity s těmi, které byly k vidění ve filmu Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka. Jeden profesor dokonce navrhl, že bychom neměli zjišťovat účel nebo příčinu neobvyklého uměleckého díla, protože by to kazilo tajemství, které ho obklopuje.

„Utahské dílo je výřezem budoucnosti zasazené do prehistorické minulosti, v krajině naprosto mimozemské a nepochopitelné,“ prohlásil I.Q. Hunter, profesor z De Montfort University. Vyšla také umělecká publikace, která věří, že monolit je dílem minimalistického umělce Johna McCrackena, který je známý svými plastickými sochami. David Zwirner, jeho galerista, pro The New York Times prohlásil, že věří, že je to rozhodně Johnův počin. Protože však McCracken zemřel v roce 2011, je prakticky nemožné tuto myšlenku potvrdit. Přestože úředníci Utahu odmítli odhalit, kde se monolit nachází, aby zabránili lidem v jeho hledání a uvíznutí v poušti, jeden uživatel Redditu použil Google mapy k vyhledání monolitu.

Tim Slane věří, že našel kovový blok na fotografiích Google Earth z října 2016. Zdá se však, že fotografie Google Earth pořízené v letech 2013 až 2015 neukazují to, co je považováno za monolit, což by, pokud má Slane pravdu, bylo Zdá se, že ukazují, že monolit neexistoval před McCrackenovou smrtí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také