návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Vedení supermarketu rozhodlo, že se zelenina přestane balit do plastových obalů. To, co se následně stalo, nikdo nečekal

Plastová krize se týká celého světa víc než kdy dřív. Stále více malých i velkých podniků ve světě i u nás, se proti tomu snaží bojovat. Omezení produkce plastu je proto opravdu důležité.
Vydáno: 23.01.2019
Supermarket bez plastu na ovoci a zelenine
Autor: NZ Herald Supermarket bez plastu na ovoci a zelenine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vedení řetězce New World, což je supermarket na Novém Zélandu, se proti tomu rozhodlo zakročit opravdu razantním a skvělým způsobem. Nigel Bond je majitel jednoho z obchodů ve městě Christchurch a za omezení plastů bojuje už nějakou dobu. Když si uvědomil, že mu většina dodavatelů dováží zeleninu a ovoce v plastových obalech, rozhodl se to změnit. Inspirovaly ho tenkrát jeho cesty do USA. „Když jsem tenkrát studoval v Americe, viděl jsem Whole Food supermarket a naprosto mě to uchvátilo. Měli obrovskou škálu čerstvých potravin a jejich merchandising byl skoro něco jako umění,“ nechal se slyšet Bond pro NZ Herald.

„Když jsme poprvé vytvořily nové regály bez jakéhokoliv plastu, naši zákazníci byli unešení. Mně osobně to připomínalo dětství, když jsem s mým otcem chodil do zelinářství a cítil jsem všechny ty čerstvé vůně citrusů a jarní cibulky. Obalováním do plastu lidi této krásné zkušenosti zbavujeme. To pro nás bylo velkým hnacím motorem,“ řekl dále Bond.

Nejlepší na celé té zprávě je fakt, jakým způsobem na to reagovali zákazníci. Podle Nigela totiž prodej některého druhu zeleniny jako je například již zmiňovaná jarní cibulka, vzrostl o neuvěřitelných 300 procent! Tak co myslíte, nechají se tím brzo inspirovat i české supermarkety?

Článek je zařazen v: jídlo , supermarket , plasty , krize , svět , změna