návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Zabijácké sršně míří do Česka! Nejdřív člověka pronásledují, a pak ho bodnou. Koho ohrožují nejvíc?

Koho nejvíc ohrožuje agresivní druh sršně z Asie?
Vydáno: 25.06.2019
Asijská sršeň 1
Autor: profimedia.cz Asijská sršeň 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Léto nám pomalu startuje a kromě zábavy s ním přichází i plno věcí, které člověka bohužel zase tolik netěší. Jednou z nich je i agresivní hmyz, který se teď stane navíc ještě agresivnější. Do Česka totiž míří nebezpečný druh sršně z Asie, který působí největší problémy především včelařům.

Oproti klasické sršni obecné je asijský poddruh mnohem nebezpečnější. Na člověka útočí i v případě, že se ocitne v její blízkosti, či blízkosti hnízda. Oběť pak pronásledují, dokud ji nedoženou a nebodnou. Poprvé se tento druh objevil ve Francii v roce 2004, od té doby se šíří Evropou a odborníci momentálně odhadují, že se nachází zhruba 150 km od našich hranic. Přesto je nutno dodat, že rychlost jejich cestování se za ty roky výrazně snížila a není pravděpodobné, že by se k nám stihli dostat už letos. Prozatím tedy není důvod k panice.

Mini včelí McDonalds  2

VIDEO: McDonalds otevřel parádní mini restauraci. Tipnete si, pro koho je určená?

Nepříjemné chvilky na moři

VIDEO: Agresivní velký bílý žralok zaútočil na loď! Děsivé záběry z dronu ukazují, jak se mu málem podařilo loď převrátit!

Článek je zařazen v: sršně , agresivní , Asie , Česko , hmyz , člověk , útok