návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Záhadné těleso, které k nám minulý rok přiletělo z vesmíru, prý patří mimozemšťanům! Vážně nás sledují?

Tento záhadný předmět ve tvaru doutníku na Zemi přiletěl v roce 2017. Dopadl na území Havaje (USA) a dosahoval rozměrů podobných fotbalovému hřišti.
Vydáno: 07.11.2018
Oumuamua
Autor: profimedia.cz Oumuamua
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Objekt byl pojmenován jako Oumuamua (server CNN informuje, že v havajštině to znamená „Posel, který nás kontaktuje ze vzdálené minulosti). Astronomové z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics (CfA) však nedávno přišli s vskutku neotřelým tvrzením. Může se prý jednat o sondu z vesmíru, kterou k nám poslali mimozemšťané, aby zkoumali život na naší planetě. 

„Oumuamua by mohla být aktivním kusem cizí technologie, která má prozkoumat naši sluneční soustavu stejně tak, jako my doufáme, že budeme moci zkoumat hvězdný systém Alpha Centauri pomocí projektu Starshot a podobných technologií,“ řekl profesor Abraham Loeb. 

K této teorii se přiklání i výrok již zesnulého profesora Stephena Hawkinga, který kdysi řekl, že nejpravděpodobnějším tvarem kosmické lodě bude doutník nebo jehla. Díky takové formě se podle něj minimalizuje tření a poškození mezihvězdným prachem a plynem. 

Oumuamua foto
Autor: profimedia.cz Oumuamua foto
Článek je zařazen v: vesmír , UFO , mimozemšťané , Oumuamua , sonda , teleso , záhady , věda