návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

FOTO: Zdravotní sestřičky z Číny si holí hlavy předtím, než vyrazí do boje s koronavirem! Proč to dělají?

Do boje s koronavirem vyrážejí zdravotní sestřičky ze všech koutů Číny.
Vydáno: 13.02.2020
Zdravotní sestry vyráží do boje s koronavirem 1
Autor: twitter.com Zdravotní sestry vyráží do boje s koronavirem 1

Koronavirus, oficiálně COVID-19, už zabil přes 1300 lidí po celém světě, nakažených je podle nových tabulek přes 60 tisíc a oficiální stanovisko zdravotních organizací zní, že vakcína bude nejdřív za rok, za rok a půl. To znamená, že epidemie zdaleka neřekla své poslední slovo, a s tím, jak v Číně končí prázdniny a lidé se budou vracet domů a do práce, se věci nejspíš ještě dost zhorší.

Stát už tak musel na pomoc do epicentra ve městě Wu-chan zmobilizovat zdravotní personál z celé země, včetně zdravotních sestřiček. To je samozřejmě dost nebezpečná výzva, povinnost ale volá a v rámci přípravy se teď ženy rozhodly oholit si hromadně před odjezdem vlasy. Důvod pak není ani tolik estetický, jako když si například hokejisté přestanou na mistrovství holit vousy, ale spíš praktický, koronavirus se totiž může šířit i skrz vlasy. Každopádně těmto odvážným sestrám držíme palce a snad se s děsivou nákazou povede co nejdřív zatočit.

 

Článek je zařazen v: koronavirus , Čína , COVID-19 , smrt , epidemie , lidé , nakažení , zdravotní sestry

reklama