reklama

reklama

Žena si do 19 let myslela, že je muž

FOTO: Žena si do 19 let myslela, že je muž. Měla přitom ženské orgány. Jak je to možné?

Publikováno: 28.03.2018
Tohle pro ni musel být opravdu velký šok.

reklama

Žena se vzácným onemocněním až do 19 let vyrůstala v domnění, že je muž. Operní zpěvačka Lisa-Lee Darková se narodila s poruchou, která zapříčinila, že ji po narození lékaři identifikovali jako chlapce, a následujících 19 let taky věřila, že to je pravda. Prošla si roky trápení a šikanování ve škole, kde se snažila zapadnout. Podle svých vlastních slov chtěla během svého dospívání jen a pouze umřít. Děti prý velmi rychle poznávaly, že je jiná. Měla být muž, a přitom měla výrazné ženské rysy. Byla osamělá a měla jedinou kamarádku. Denně si vyslechla různé nadávky na homosexuály a navíc byla i bita kopána. Spolužáci jí plivali do obličeje, házeli po ní cihly a kameny, někteří dokonce i psí exkrementy.

V 15 letech jí bylo řečeno, že má velmi vzácnou sexuální poruchu zvanou kongenitální adrenální hyperplázie, kterou způsobuje nadbytek mužského hormonu testosteronu při vývoji embrya v děloze, ačkoliv je plod z genetického hlediska ženského pohlaví. Lisa-Lee vysvětlila, že když byla v matčině lůně, měla extrémně zvýšený příjem testosteronu, což způsobilo, že její ženské genitálie se zvětšily a vypadaly jako penis. Proto ji lékaři snadno zaměnili za chlapce, ačkoliv měla vyvinuté vaječníky i dělohu.

Tato porucha je většinou odhalena v brzkém věku, v jejím případě to ale bylo až v patnácti. Když jí v pubertě začala růst prsa, lékaři jí naordinovali steroidy a podávali jí mužské hormony, které způsobily, že jí narostla varlata. Nyní je 36letá Lisa-Lee oficiálně ženou, říká ale, že sama sebe neidentifikuje jako jedno z pohlaví. Cítí se prý někde uprostřed, popisuje sama sebe jako intersexuální a snaží se naučit přijmout fakt, že je více ženou. Kvůli šikaně a zneužívání v mládí trpěla pocitem méněcennosti a zranitelnosti. Jejímu stavu pomohla hudba a od té doby, co se jí začala věnovat, už vydala několik alb. Bez muziky by prý vůbec nedokázala přežít.

Žena si do 19 let myslela, že je muž
Autor: Twitter / Lisa-Lee Dark Žena si do 19 let myslela, že je muž
Co na takovou proměnu říkáte?

GALERIE: Tenhle kluk se nechal přešít na slečnu! Změnu pohlaví mu zaplatil jeho o několik let starší milenec! Líbí se vám?

Racquelle Tramell a Liam Johnson

GALERIE: Transsexuální pár musel přerušit svou změnu pohlaví, aby mohl mít dítě. To porodil budoucí tatínek!

reklama