návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

FOTO: Žena vyfotila brutálně upřímné selfie! Zachránila tím život tisícům lidí. Před čím varovala?

Tohle drsné selfie zachraňuje lidem život.
Vydáno: 13.12.2017
Selfíčkem proti rakovině
Autor: facebook.com Selfíčkem proti rakovině

Focení selfíček je pro mnohé lidi dnes již součástí života. Ať už máte nový účes, pořídili jste si nové kolo, nebo vám jen padá hlava v práci z toho, kolik se na vás navalilo povinností – stačí jednou cvaknout a váš příběh je navždy (nebo do té doby, než ho zase smažete) zvěčněn na sociálních sítích.

Zatímco však většina selfíček může působit dosti otravným dojmem, existují i taková, která mohou svým přesahem zachraňovat životy. Své o tom ví například i Tawny Dzierzek, 27letá žena, která na Facebooku sdílela fotku své tváře během léčby rakoviny kůže. Musíme vás však varovat, následující fotka není pro slabší povahy.

Její fotka varuje před účinky slunečních paprsků na nechráněnou pokožku. To je totiž jedním z nejčastějších příčin vzniku rakoviny kůže, jejíž léčba pak nevypadá nikterak lákavě. Svým způsobem tak jde příkladem ostatním, které tlačí do používání krémů a dalších přípravků na ochranu pokožky. O to zajímavější je pak fakt, že její virální foto na Googlu způsobilo rekordní nárůst ve vyhledávání prevence rakoviny kůže. Termín „skin cancer“ týden od sdílení fotky hledalo 229 tisíc lidí. Klobouk dolů za takové selfie.

Článek je zařazen v: selficko , fotky , zdraví , rakovina kůže , Žeňa , sociální sítě , prevence , Google

reklama