Virály

13. prosince 2017 11:39

redakce Prima Lajk

FOTO: Žena vyfotila brutálně upřímné selfie! Zachránila tím život tisícům lidí. Před čím varovala?

Tohle drsné selfie zachraňuje lidem život.

Focení selfíček je pro mnohé lidi dnes již součástí života. Ať už máte nový účes, pořídili jste si nové kolo, nebo vám jen padá hlava v práci z toho, kolik se na vás navalilo povinností – stačí jednou cvaknout a váš příběh je navždy (nebo do té doby, než ho zase smažete) zvěčněn na sociálních sítích.

Zatímco však většina selfíček může působit dosti otravným dojmem, existují i taková, která mohou svým přesahem zachraňovat životy. Své o tom ví například i Tawny Dzierzek, 27letá žena, která na Facebooku sdílela fotku své tváře během léčby rakoviny kůže. Musíme vás však varovat, následující fotka není pro slabší povahy.

Její fotka varuje před účinky slunečních paprsků na nechráněnou pokožku. To je totiž jedním z nejčastějších příčin vzniku rakoviny kůže, jejíž léčba pak nevypadá nikterak lákavě. Svým způsobem tak jde příkladem ostatním, které tlačí do používání krémů a dalších přípravků na ochranu pokožky. O to zajímavější je pak fakt, že její virální foto na Googlu způsobilo rekordní nárůst ve vyhledávání prevence rakoviny kůže. Termín „skin cancer“ týden od sdílení fotky hledalo 229 tisíc lidí. Klobouk dolů za takové selfie.

Sdílejte článek
Štítky Žeňa sociální sítě Google prevence rakovina kůže fotky zdraví selficko

Přečtěte si také