Virály

27. dubna 2021 14:32

redakce Prima Lajk

FOTO: Zoo objevila nový jedovatý druh pavouka. Může žít několik dekád!

Na světě byl objeven nový druh jedovatého pavouka.

Jestli jsme něco opravdu nepotřebovali, tak je to další osminohá potvora, co se podobá tarantulím, je extrémně jedovatá a navíc může přežívat i několik dekád. Jenže právě to před pár lety objevili zaměstnanci zoo v Miami, kteří si tehdy mysleli, že se jedná o nějakého známého pavouka. Jenže o dva roky později se objevil další zástupce podivného rodu, a tak se zoo rozhodla vyhledat pomoc odborníků.

Ti následně po několikaletém zkoumání přišli na to, že je pavouk skutečně dosud neobjeveným druhem a že se jedná o nebezpečné predátory, kteří jsou schopni si vyhrabat díru, v níž následně zůstanou klidně i celé roky, přičemž vylézají jen proto, aby ulovili blízkou kořist. Samičky se tak prý mohou dožít doslova až 20 let, zatímco samci prý jen okolo 7.

Co se velikosti týče, samci jsou pak velcí zhruba jako jednoeurová mince, kdežto samičky mohou dorůst až do dvakrát nebo třikrát takové velikosti. Naštěstí se ale tento druh nedokáže příliš daleko pohybovat a žije jen v malých, většinou neobydlených oblastech. Ale i tak… už prosím žádné další nové pavouky, děkujeme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také