Vítězka francouzské soutěže krásy 2020
Autor: profimedia.cz Vítězka francouzské soutěže krásy 2020

Francouzskou soutěž krásy žalují za to, že vybírají dívky podle vzhledu. Je to podle vás diskriminace?

Tamara F. . Publikováno: 21.10.2021
Odmítnuté uchazečky zažalovaly pořadatele francouzské soutěži krásy.

reklama

Tři bývalé soutěžící Miss France spojily své síly s feministickou skupinou Osez le feminisme a zažalovaly organizátory francouzské soutěže krásy. Odmítnuté uchazečky tvrdí, že se staly obětí diskriminace a sexismu, v čemž je podpořilo i feministické hnutí. Alyssa Ahrabareová, která stojí v čele Osez le feminisme, napsala na sociální sítě, že Miss France „živí stereotypy, které stojí v cestě rovnosti“.

Ženy, které byly ze soutěže krásy vyloučeny, měly porušit smluvní podmínky. Ty jsou podle všeho docela drsné a pro přijetí musejí uchazečky splňovat výšku minimálně 170 centimetrů, nemít žádné tetování ani piercingy, během soutěže si nesmí změnit účet, být vdané nebo rozvedené a nemohou mít děti. Pokud tato pravidla uchazečky poruší, mohou dostat pokutu až ve výši 5 000 EUR.

Podle Ahrabareové prý byly tři soutěžící vyřazeny z Miss France kvůli „věku, výšce, tetování a pití a kouření na veřejnosti,“ řekla pro CNN. „Pravidla soutěže jsou diskriminační a vykořisťují ženy za účelem ekonomického zisku. Je nejvyšší čas, aby se všechny tyhle sexistické klauzule odstranily,“ dodala vedoucí feministického odboje.

 

 

 

 

Ilustrační foto

FOTO: Zloděj nechal naštvaný vzkaz majiteli bytu, když u něj nenašel žádné peníze. Co mu vzkázal?

Britský herec se chtěl stát slavným rapperem

VIDEO: Hvězda Venoma odtajnila svou trapnou minulost. Takhle zněl Tom Hardy jako rapper!

reklama