Virály

21. října 2021 11:10

redakce Prima Lajk

Francouzskou soutěž krásy žalují za to, že vybírají dívky podle vzhledu. Je to podle vás diskriminace?

Odmítnuté uchazečky zažalovaly pořadatele francouzské soutěži krásy.

Tři bývalé soutěžící Miss France spojily své síly s feministickou skupinou Osez le feminisme a zažalovaly organizátory francouzské soutěže krásy. Odmítnuté uchazečky tvrdí, že se staly obětí diskriminace a sexismu, v čemž je podpořilo i feministické hnutí. Alyssa Ahrabareová, která stojí v čele Osez le feminisme, napsala na sociální sítě, že Miss France „živí stereotypy, které stojí v cestě rovnosti“.

Ženy, které byly ze soutěže krásy vyloučeny, měly porušit smluvní podmínky. Ty jsou podle všeho docela drsné a pro přijetí musejí uchazečky splňovat výšku minimálně 170 centimetrů, nemít žádné tetování ani piercingy, během soutěže si nesmí změnit účet, být vdané nebo rozvedené a nemohou mít děti. Pokud tato pravidla uchazečky poruší, mohou dostat pokutu až ve výši 5 000 EUR.

Podle Ahrabareové prý byly tři soutěžící vyřazeny z Miss France kvůli „věku, výšce, tetování a pití a kouření na veřejnosti,“ řekla pro CNN. „Pravidla soutěže jsou diskriminační a vykořisťují ženy za účelem ekonomického zisku. Je nejvyšší čas, aby se všechny tyhle sexistické klauzule odstranily,“ dodala vedoucí feministického odboje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také