Virály

28. dubna 2019 17:16

redakce Prima Lajk

GALERIE: 10 nejnebezpečnějších cest na světě, na kterých jde o život. Tudy byste projíždět nechtěli!

Každý, kdo někdy projížděl točitým pobřežím, kde byla silnice úzká jen tak akorát, asi zažil pocit, kdy měl srdce až v krku. Následující cesty spojuje jediné, jsou opravdu velmi nebezpečné. Troufli byste si na ně?

  1. Guoliang tunel, Čína. Tunel je 1,2 kilometrů dlouhý a byl stavěn tak, aby vedl přes pohoří ke stejnojmenné vesnici. V 70. letech minulého století ho postavili právě místní obyvatelé jenom s pomocí ručního nářadí. Jeho šířka je asi 4 metry, takže řidiči musí být při průjezdu velmi opatrní.
  2. Maeklong železniční market, Thajsko. Na první pohled působí jako jiné markety v Thajsku, vše se změní ve chvíli, kdy uslyšíte zvuk píšťaly z vlaku, který projíždí skrze stánky. Prodejci pak musí odsunout své zboží na stranu, aby mohl vlak bezpečně projet.
  3. Yungas road, Bolívie. Je to cesta, která spojuje města La Paz a Coroico. Klesá z výšky 3 300 na 360 metrů nad mořem. Najdete na ní hodně zatáček a navzdory tomu, že je silnice opravdu úzká, občas na ní potkáte i předjíždějící kamiony.
  4. Eyre Highway, Austrálie. Při pohledu na krásně rovnou dálnici si asi říkáte, co je na ní nebezpečného. Potíž je právě v tom, že je takhle rovná dlouhých 1600 kilometrů a řidiči na ní často usínají za volantem. Číslo nehod je zde opravdu vysoké.
  5. Železnice „Nos ďábla“ v Ekvádoru. Je postavená na skále, která se jmenuje stejně a je asi 800 metrů nad mořem. Do nedávna mohli turisté jezdit na střeše projíždějících vagónů, tato šílenost je však dnes už zakázaná.
  6. Pamban železniční most, Indie. Tento most spojuje hlavní pevninskou část Indie s ostrovem stejného jména. V roce 1964 most zničil silný vítr. To je také důvod, proč projíždějící vlaky dnes dostávají speciální signál v případě větru, který přesáhne rychlost 55 km/h.
  7. Karakoram highway, Pakistán/Čína. 1 300 kilometrů dlouhá dálnice je považována za mezinárodní dálnici s nejvyšší nadmořskou výškou. V jedné části jste až 4 600 metrů nad mořem. Letní monsunové deště často způsobují sesuvy půdy a v zimě je většinou zavřená kvůli nebezpečí laviny.
  8. Leh-Manali highway, Indie. Tato silnice vede skrze hory a je extrémně úzká. Místní řidiči zde však často projíždějí vysokou rychlostí.
  9. Tianmen Mountain road, Čína. Cesta dlouhá 11 kilometrů vede na vrchol hory Tianmen, kde je buddhistický chrám. V některých místech je vzdálenost mezi dvěma zatáčkami menší než 200 metrů, takže řidiči musí být velmi opatrní.
  10. Cesta vedoucí skrze Skippers kaňon, Nový Zéland. Díry a útesy, strmé svahy, náhlé zatáčky, závěsné mosty a zúžení vozovky, to jsou věci, které číhají na cestě přes Skippers Canyon. Místní autopůjčovny ani neposkytují pojištění pro ty, kteří touto trasou projíždějí.
Sdílejte článek