GALERIE: 10 princezen od Disneyho, které měly vypadat jinak. Líbí se vám jejich pravá podoba více?

I ty největší jistoty, které si pamatujete z dětství, můžou být ve skutečnosti úplně jinak... Disneyho princezny jsou toho jasným důkazem.

Pocahontas, Ariel, Sněhurka, Popelka… většina z vás je všechny má z dětství hluboce zaryté v paměti podle toho, jak vypadaly v animovaných pohádkách. Podobou nejrůznějších princezen jsme si tak jistí, že nás nikdy ani nenapadlo přemýšlet nad drobnými nepřesnostmi v jejich vzhledu. Nebo jste se snad někdy pozastavili nad tím, že Pocahontas rozhodně nevypadá na 12 let, což je její věk v originální verzi pohádky? Že Sněhurka žila už v 16. století, kdy ženy obvykle nosily tmavé oblečení s límcem až ke krku, nikoliv modrou halenku ke žluté sukni? A že Popelka pocházející z 18. století pravděpodobně byla bruneta, protože blond se stala populární až ve 30. letech minulého století?

Nezoufejte, ani my jsme to netušili. Dozvěděli jsme se to až díky ilustracím, které odhalují, jak by princezny v pohádkách z dílny Walta Disneyho měly vypadat, kdyby se jejich tvůrci věrně drželi dobových reálií. A nyní se na ně můžete podívat i vy v naší galerii.


Přečtěte si také