Virály

15. listopadu 2022 12:47

redakce Prima Lajk

GALERIE: 11 vtipných fotek, které vás přesvědčí o tom, že věcem na internetu nemůžete věřit!

Takhle nějak vypadá Instagram vs. Realita!

S příchodem sociálních sítích jako je Instagram, Snapchat nebo TikTok se rozšířilo používání nejrůznějších filtrů, které dramaticky mění náš obličej. Spousty uživatelů si zvyklo používat filtry při focení či natáčení svého obsahu. Ale je tohle opravdu cesta, kterou se chceme ubírat? Někteří lidé to bohužel se svými úpravami natolik přehání, že pak v porovnání se svým skutečným já, vypadají naprosto komicky. A právě takové fotky lidí dává dohromady skupina na Redditu, která se jmenuje Instagram Reality.

Při pohedu na následující snímky se sice pravděpodobně budete smát, ale má to také odvrácenou stranu mince. S příchodech těchto sociálních sítích rapidně vzrostly problémy s duševním zdravím u mladých lidí. Neustálá honba za nedosažitelným ideálem krásy ovlivňuje naši psychiku. Alarmující jsou také výsledky z několika různých studií. Například v roce 2019 uvedlo 32 % dotazovaných influencerů, že jejich práce negativně ovlivnila jejich duševní zdraví a to, jakým způsobem vnímají své tělo. Podle psychologů se lidé často cítí frustrovaní kvůli tomu, že jejich skutečný vzhled neodpovídá tomu, jak vypadají on-line. Takže až si příště budete znovu zkoušet nějaký filtr, zkuste být víc přirození nebo dopadnete jako lidé z naší galerie.

Sdílejte článek
Štítky Instagram krása galerie sociální síť TikTok fotky Reddit filtry vzhled Snapchat Photoshop Internet Instagram vs. realita

Přečtěte si také