návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: 12 extrémně vysokých lidí, kteří ohromili svět. Vedle takových obrů vypadá každý jako trpaslík

I když se průměrná výška lidí každé desetiletí zvedá téměř o jeden centimetr, stále existují lidé, kteří se vymykají jakýmkoliv tabulkám.
Vydáno: 12.02.2019
Extrémně vysocí lidé  13
Autor: facebook Extrémně vysocí lidé 13

Když se podíváme na statistiky, nejvyšší muži jsou v Nizozemsku. Dosahují zde v průměru výšky 183 centimetrů. Nejvyšší ženy jsou pak zase v Lotyšsku, jejich průměrná výška je 170 centimetrů. Hodně vysoké jsou také ženy u nás v České republice, ty se umístily na čtvrtém místě v celosvětovém žebříčku s průměrnou výškou 168,5 cm. Čeští muži se 180 centimetry poté na desátém místě. Díky tomu se obyvatelé Česka řadí mezi nejvyšší národy na Zemi.

Existují však tací, kteří absolutně nezapadají do jakýchkoliv statistik a svou výškou dalece přesahují výše zmiňované průměry. Tito velikáni vás naprosto ohromí svou majestátní výškou, díky které jsou častokrát dvakrát až třikrát větší než normální lidé. Tito „obři“ by z fleku mohli představovat skutečné superhrdiny, protože v jejich přítomnosti se musí cítit bezpečně snad každý.

Článek je zařazen v: vysocí lidé , průměrná výška , kuriozity , extrém

reklama