Virály

15. dubna 2019 16:19

redakce Prima Lajk

12 ilustrací, které ukazují, jak je špatné soudit lidi podle vzhledu. Také se vám stalo, že jste se v někom spletli?

Lidé mívají předsudky a bohužel se čas od času objeví v hlavě u každého z nás. Tenhle článek by vám měl připomenout, proč je dobré zbavit se podobných myšlenek, protože jsou častokrát úplně zcestné.

Odvedou nás od reality a pravdy někam daleko do negativních míst v naší hlavě, kde soudíme a odsuzujeme lidi, aniž bychom je skutečně znali. Ve skutečnosti je ale jen málo věcí tak, jak se na první pohled zdá být. Když se poprvé podíváte na neznámého člověka, je to právě vzhled, který vnímáte nejdřív. Neznáte jeho život, okolnosti, ve kterých žije nebo kdo mu v minulosti ublížil. Existuje opravdu mnoho faktorů, které nás dělají tím, kým jsme, ale oblečení, účes nebo make-up jsou to poslední.

Až budete příště někomu přisuzovat „nálepku“ jako například – alkoholik, sexista, povaleč, raubíř nebo třeba koketa, zkuste se s daným člověkem pobavit a poznat ho osobně. Třeba budete překvapení, až zjistíte, že lidé s tetováním po celém těle jsou zdvořilí a vzdělaní. A na druhé straně ti, kteří chodí spořádaně do kostela každou neděli, jsou ve skutečnosti špatní lidé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také