Virály

25. října 2021 15:52

redakce Prima Lajk

GALERIE: 14 ilustrací o tom, jak má dnešní mládež totálně rozdílné dětství než my. Přijde vám to smutné?

Projelzačky, bunkry, hra na babu a na schovku. Tak se bavily děti v devadesátkách. Dokázala by si ale dnešní mládež hrát tak, jak to tenkrát bylo normální?

Vychovávat děti v dnešní době rozhodně není jednoduché. Jasně, kdybyste se zeptali jakékoli generace rodičů, asi by odpověděla stejně, ale přece jen… když srovnáme dnešní mládež například s tou devadesátkovou, je to jako nebe a nudy. Všudypřítomné technologie hodně věcí usnadňují, ale také toho hodně berou. Dnes je úplně normální, že děti, které neumí ani číst, už ovládají mobilní telefon mnohem líp než jejich rodiče. Je to ale obdivuhodné?

Moderní děti prostě dospívají mnohem rychleji a prakticky si své dětství ani neužijí. Ke štěstí jim stačí smartphony, herní konzole a sociální sítě. Ačkoli děti v devadesátých letech neměly nic z toho, co mají dnešní děti teď, dalo by se říct, že měly dětství daleko bohatší. Alespoň co se týká vzpomínek, zážitků a historek. Podívejte se na naše ilustrace, které trefně ukazují, jaké dětství měly devadesátkové a mají dnešní děti.


Přečtěte si také