návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

GALERIE: 15 pouličních maleb, které reagují na pandemii. Tenhle street art vás donutí k zamyšlení

Lidé v ulicích světových měst nejsou, umění naštěstí ano.
Vydáno: 02.04.2020
Nejpovedenější světové pouliční umění týkající se koronaviru  14
Autor: Instagram/welinoo Nejpovedenější světové pouliční umění týkající se koronaviru 14

Pandemie koronaviru ovlivnila a stále zásadně ovlivňuje celý svět. Lidé jsou úzkostliví, musejí být doma a ulice jsou prázdné. Ovšem ne tak úplně. Existuje skupina lidí, kteří se v nich vyskytují dál, a to jsou pouliční umělci. A rozhodně bychom jim to neměli mít za zlé, protože zrovna oni se na veřejnosti s rouškami pohybovali dávno předtím, než to kdokoliv komukoliv nařizoval. Navíc v době, kdy jsou zavřeny všechny galerie a muzea, je právě jejich tvorba tou jedinou, kterou se lidé mohou pokochat naživo, nikoliv online.

Když ke všemu přičteme poselství, které každé jejich streetartové dílo přináší, vzniká tak komplexní umělecký zážitek dostupný úplně všem, kteří se jednou za čas i přes karanténu vyrazí vyvětrat do města. Na ty nejpovedenější kousky z celého světa se můžete podívat v naší galerii.

Dechberoucí pouliční umění 14

GALERIE: 14 ukázek pouličního umění, na které u nás nenarazíte. Tahle úžasná díla se vám vryjí do paměti

Článek je zařazen v: umělci , pouliční umění , street art , koronavirus

reklama