Virály

31. ledna 2019 15:47

redakce Prima Lajk

GALERIE: 18 skvělých nápadů z cizích zemí, které by se měly zavést všude. Jak to, že to u nás ještě není?

Občas přijde někdo s odvážným nápadem, udělat věci jinak. Svoje inovativní myšlenky dokáže přetvořit v reálnou skutečnost a přesně díky takovým lidem se máme možnost podívat na tyto parádní nápady.

Každá země na světě má něco, čím je specifická. Ale teď se nebudeme bavit o architektonických krásách či přírodních unikátech, nýbrž o nápaditých vychytávkách, které dané země zavedly s účelem, usnadnit lidem život nebo je motivovat v dělání dobrých věcí.

Například ve Finsku mají v autobusech tlačítko, kterým poděkujete řidiči za jízdu. V Německu zase naleznete antické dveře, které mají kolem zámku speciální ohraničení, takže se do něj strefíte klíčem i v naprosté tmě. V Jižní Koreje mají zase několikapatrové parkování, aby ušetřili co nejvíce prostoru. A co teprve takové odpadkové koše ve Švédsku, které v sobě mají zabudovanou wifi? Vláda tím chce podněcovat lidi k tomu, aby po sobě vyhazovali smetí. To a mnohem více skvělých nápadů najdete v naší galerii. Jsme zvědaví, zda se něco podobného objeví brzo i u nás.

Sdílejte článek

Přečtěte si také