Virály

4. září 2019 16:28

redakce Prima Lajk

GALERIE: 20 idiotů, kteří si nikdy neměli pořizovat domácího mazlíčka. Jak vypadají lidé, kteří si nezaslouží zvířecí lásku?

Mít domácího mazlíčka je něco jako mít dalšího člena rodiny.

Je to oddaný a milující tvor, který vám vaši lásku stonásobně vrátí. Většina lidí si pořizuje mazlíčka, protože miluje zvířata. Snaží se jim věnovat všechen svůj volný čas, vycvičit je, domestikovat a naučit je různým kouskům. To, že si zvířata domestikujeme už tisíce let svědčí o tom, že pouto mezi lidmi a zvířaty je opravdu pevné.

Jenomže vlastnit zvíře není jen zábava. Vyžaduje to také určitou míru zodpovědnosti. O své zvířátko byste se měli umět dokázat postarat do takové míry, aby bylo zdravé, nakrmené a spokojené. Zaslouží si totiž žít stejně šťastný život jako kdokoliv z nás. Bohužel ne všichni mají na lidské majitelé takové štěstí. Někteří lidé jsou tak líní, že nechají svého pejska kálet na balkón, namísto toho, aby ho vzali na procházku. Nebo se ho dokonce zbaví tak otřesným způsobem, že se s celou rodinou odstěhují a ubohé zvíře tam nechají… Takové příběhy nám trhají srdce a upřímně doufáme, že všechna zvířata, která se v životě setkala s tak bezcitnými lidmi, nakonec stejně poznají skutečnou lásku a najdou milující a hodné majitelé.


Přečtěte si také