Virály

8. listopadu 2018 15:41

redakce Prima Lajk

GALERIE: 21 obyčejných fotek, které díky kresleným postavičkám získaly úplně nový rozměr. Tyhle šílené koláže baví internet

Jak jednoduše udělat z obyčejných fotek naprosto originální? Stačí něco přikreslit a totálně tak změnit jejich příběh.

Taky občas míváte pocit, že spoustu fotek ze sociálních sítí by se dalo zakomponovat do úplně jiného, mnohem vtipnějšího kontextu? Brazilský fotograf a ilustrátor Lucas Levitan ho evidentně měl tak silný, že se rozhodl své představy realizovat. Jeho nejpopulárnější projekt se nazývá Photo Invasion, tedy něco jako fotoinvaze. Spočívá v tom, že přidává kreslené postavičky na fotografie z Instagramu či Twitteru, aby odhalil skryté příběhy, které se podle něj na snímcích mohou odehrávat.

Předtím, než se Lucas stal umělcem, byl přitom běžným úředníkem. Život mu však totálně změnil moment, kdy přímo před něj seshora spadla cihla z rozestavěné budovy. Tenhle zásah osudu ho donutil přemýšlet o svých celoživotních snech. Výsledkem bylo, že opustil svou práci a rozhodl se zasvětit svůj život umění. A že udělal moc dobře, o tom se nyní můžete přesvědčit v naší galerii, do níž jsme vybrali ty nejvtipnější kousky z jeho koláží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také