Virály

16. ledna 2019 13:57

redakce Prima Lajk

GALERIE: 22 dokonale namalovaných optických iluzí, které vám pořádně zamotají hlavu. Dokážete rozlišit realitu od fikce?

Existují obrázky, u kterých si nejste jistí, zda se díváte na něco namalovaného, či skutečného. Jejich provedení je totiž tak precizní, že to jen stěží rozlišíte.

Tohle je příklad kanadského umělce Roberta Gonsalvese. Jeho malby jsou dokonalým a krásným příkladem iluze, která si s vaší hlavou pořádně pohraje. Budete tápat, co je v jeho obrazech skutečné a co ne.

Valná většina z jeho ohromující tvorby má nejasnou hranici mezi dvěma příběhy, které se do sebe vzájemně prolínají. To diváka přiměje k tomu, aby se na jeho obrazy díval znovu a znovu. Klidně i několikrát po sobě.

Gonsalves se začal o umění zajímat už v raném věku. Od 12 let se věnoval uměleckým technikám a architektuře. Nejvíce ho v jeho tvorbě ovlivnili umělci Salvador Dalí a René Magritte. Tito slavní umělci na něm zcela nepochybně zanechali svůj vliv, protože při pohledu na jeho obrázky můžete spatřit lehkou inspiraci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také