Virály

29. října 2020 09:56

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: 22 fotografií dětí s jejich oblíbenými hračkami z různých koutů světa. S čím si hrají děti na Haiti nebo v Itálii?

Z dětské fantazie a skromnosti bychom si někdy mohli vzít příklad. Dětem totiž nezáleží na tom, kolik hračka stojí. Mnohdy si dokážou vyhrát i s tou nejobyčejnější věcí a jejich upřímná radost z maličkostí pro nás může být inspirativní.

Slavný italský fotograf Gabriele Galimberti navštívil desítky chlapců a dívek po celém světě, aby je zachytil s jejich nejcennějším majetkem – hračkami. Od Texasu po Indii, Čínu, Kanadu a Filipíny zaznamenal Galimberti spontánní přirozenou radost, která spojuje děti navzdory rozdílnému prostředí a kultuře. Nezáleží na tom, zda dítě vlastní sadu autíček nebo jen jednu vycpanou opici. Hrdost, kterou mají v očích, je víc než dojemná a dává nám, dospělým, podněty k zamyšlení.

Všechny fotografe z 50 různých zemí fotograf uložil do knihy Příběhy hraček: Fotografie dětí z celého světa a jejich oblíbené hračky. Na fotkách můžete vidět spoustu rozdílných kultur, ale podle Galimbertiho mají děti společné to, že si prostě rády hrají a mají radost ze života.


Přečtěte si také