GALERIE: 22 fotografií dětí s jejich oblíbenými hračkami z různých koutů světa. S čím si hrají děti na Haiti nebo v Itálii?

Tamara F. . Publikováno: 29.10.2020
Z dětské fantazie a skromnosti bychom si někdy mohli vzít příklad. Dětem totiž nezáleží na tom, kolik hračka stojí. Mnohdy si dokážou vyhrát i s tou nejobyčejnější věcí a jejich upřímná radost z maličkostí pro nás může být inspirativní.

reklama

Slavný italský fotograf Gabriele Galimberti navštívil desítky chlapců a dívek po celém světě, aby je zachytil s jejich nejcennějším majetkem – hračkami. Od Texasu po Indii, Čínu, Kanadu a Filipíny zaznamenal Galimberti spontánní přirozenou radost, která spojuje děti navzdory rozdílnému prostředí a kultuře. Nezáleží na tom, zda dítě vlastní sadu autíček nebo jen jednu vycpanou opici. Hrdost, kterou mají v očích, je víc než dojemná a dává nám, dospělým, podněty k zamyšlení.

Všechny fotografe z 50 různých zemí fotograf uložil do knihy Příběhy hraček: Fotografie dětí z celého světa a jejich oblíbené hračky. Na fotkách můžete vidět spoustu rozdílných kultur, ale podle Galimbertiho mají děti společné to, že si prostě rády hrají a mají radost ze života.

Plesnivé dětské hračky určené do vody 4

Matka sdílela fotky plesnivých hraček do vany! Vypadají takhle uvnitř i ty, které mají vaše děti?

Fotoaparát

GALERIE: 25 důkazů, jak vznikají nádherné fotografie na sociálních sítích. Nic není tak dokonalé, jak se zdá

reklama