Virály

26. dubna 2018 09:56

redakce Prima Lajk

GALERIE: 22 trefných ilustrací, na které se musíte podívat dvakrát, abyste je pochopili. Tyhle obrázky vás donutí k zamyšlení

Ilustrace pro ty, kteří nad uměním chtějí přemýšlet.

Patříte mezi ty, kteří rádi přemýšlejí při pozorování umění? Pak jsou tyhle ilustrace ruského umělce Anotona Gudima přesně to pravé pro vás. Zatímco některé z nich jsou zajímavými komentáři společnosti, jiné jsou tak trochu absurdní a často taky dost znepokojující. U mnoha z nich budete potřebovat nějaký čas, abyste přišli na to, jaká je jejich pointa.

Moskevský rodák říká, že celé dětství a mládí kreslil pro své přátelé nejrůznější obrázky a bláznivé komiksy, což pro něj vždy byla jen záliba, protože sám má technické vzdělání a exceluje v matematice. Jeho ilustrace nemají žádný cíl ani motiv, od začátku je bral jako způsob, jak objevit hloubku své fantazie. Je však rád, že jimi může bavit a inspirovat ostatní. Je podle něj důležité, aby umělci do svých děl přidávali i trochu humoru. Proto Anton často zdůrazňuje absurditu a místy i černý humor, aby umožnil lidem vidět věci i z jiné perspektivy a zamýšlet se nad nimi. Jak jeho tvorba vypadá, se můžete podívat v naší fotogalerii s těmi nejlepšími kusy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také