Virály

20. listopadu 2020 09:40

brejsova.t@gmail.com

GALERIE: 25 ilustrací o životě nezávislé ženy. Čím vším si musejí dámy procházet?

Mladé ženy dnes mají daleko větší nezávislost než kdysi. Nepotřebují ke svému životu muže ani své rodiče, jen samy sebe. Přesto je na ně vyvíjen tlak okolí, aby se usadily a měly rodinu, i když po tom ony netouží. Talentovaná umělkyně se ale rozhodla udělat osvětu díky pravdivým ilustracím o nezávislých ženách.

Mladá umělkyně se rozhodla posílit postavení žen ve společnosti využitím svého talentu. Lainey Molnar vytváří pravdivé ilustrace, které se zaměřují na roli žen ve společnosti a na to, jakým způsobem jsou vnímány. „Myslím si, že tlak na ženy vychází nejen od nás samotných, ale i z venku; ať už jde o rodinu, média či muže,“ řekla Lainey.

Maďarská umělkyně se malování věnuje více než dvacet let, ale sérii o nezávislých ženách začala tvořit až počátkem tohoto roku. „Myšlenka začít kreslit o zranitelnosti, která je ve skutečnosti největší ženskou silou, mi přišla na mysl přirozeně,“ svěřila se umělkyně. „Myslím, že my ženy musíme držet pohromadě, abychom prolomily bariéry a posunuly tato témata tak daleko, že by se nakonec nikdo ani nepozastavoval nad ,alternativním‘ způsobem života, který chtějí ženy žít,“ doplnila Lainey.

Co říkáte na její tvorbu? Ztotožňujete se s jejím názorem?


Přečtěte si také