reklama

reklama

Texaský masakr motorovou pilou

GALERIE: 5 krvavých hororů, které vznikly na základě skutečných událostí! Teď už se na ně nikdy nebudete dívat stejně

Publikováno: 19.09.2019
Jaké slavné horory vznikly na základě skutečných událostí?

reklama

Říká se, že ty nejlepší příběhy píše sám život. V případě hororů je to ale dost ošemetné tvrzení. Jasně, i tady se filmy dělí na ty dobré a ty špatné. Nicméně vzhledem k žánru a věcem, které se v hororech obyčejně dějí, se asi shodneme na tom, že tyhle příběhy by si na vlastní kůži zažít nezasloužil snad nikdo. Jenže jedna věc je si něco zasloužit a druhá skutečný život. A ve skutečném životě se zkrátka špatně věci dějí i dobrým lidem. V následujícch řádích tak zjistíte, jaké slavné horory se inspirovaly skutečnými událostmi, a je klidně možné, že už se na ně potom nikdy nebudete moct dívat s takovou chutí jako dřív. Čtěte na vlastní nebezpečí.

1. V moci ďábla

Emily Rose toužila po vzdělání a tak začala navštěvovat církevní školu. Později se ale ukázalo, že Emily byla silným médiem přitahujícím zlé entity a jedna taková ji posedla. Rodinný kněz se tak rozhodl pro rituál zvaný vymítání ďábla, na záchranu Emily už však bylo příliš pozdě. Kněz tak končí obviněn z vraždy z nedbalosti a je na zapřisáhlé ateistice a právničce Erin Bruner, aby kontroverzní léčbu před veřejností obhájila.

2. Texaský masakr motorovou pilou

Příběh vypráví o událostech v Texasu z roku 1973, kdy partu mladých lidí na výletě autem napadla fanatická rodina vrahů, která neměla ani kapku slitování.

3. Mlčení jehňátek

Ve filmu agentka FBI pátrá po vrahovi známém jako Buffalo Bill, který unáší prostitutky a psychicky choré jedince, které nejprve znásilňuje a později zabíjí ve svém ručně postaveném sklepě. Tento příběh se inspiroval skutečným sériovým vrahem Garym Heidnikem, který své zločiny začal páchat v zimě roku 1986.

4. 3:15 zemřeš

Příběh vypráví o událostech ve městě Amityville, kde jistý muž zavraždil celou svoji rodinu poté, co mu to údajně přikázaly cizí hlasy v hlavě. Do obávaného domu se o několik let později nastěhovala nová rodina, která si krátce nato začala všímat podivných, ale zároveň povědomých jevů.

5. Hory mají oči

Podle režiséra Wese Cravena se příběh filmu inspiroval vůdcem klanu vrahů a kanibalů Sawneym Beanem, který ve Skotsku masakroval lidi během 17. století. Děj svého filmu pak režisér akorát přesunul na americký západ a ze skotského klanu se stala skupina prostých lidí žijících osamoceně v divočině.