GALERIE: 5 nejstupidnějších smrtí roku 2018! Takhle hloupě byste ze světa odejít opravdu nechtěli

Jaké byly nejhloupější smrti roku?

Pro ty, co nevědí, o co vlastně jde. Darwinovy ceny odkazují na slavného vědce Charlese Darwina, jenž se proslavil teorií přírodního výběru – tedy že organismy lépe přizpůsobené svému prostředí dokážou častěji přežít a vyprodukovat více potomstva. Ironicky tak Darwinovu cenu získávají právě lidé, kteří jsou již po smrti, často kvůli vlastní hlouposti. Letošní přehled je tedy následující:

Mrtvý na Valentýna

19letý kluk a jeho přítelkyně se procházeli po pláži a přitom se o něčem hádali. Mladík nedokázal přesvědčit přítelkyni o své pravdě, a tak se rozhodl strčit ji do řeky. Problém je, že ona uměla plavat a on ne. Jo, a taky byla zima. To bylo 19. prosince. Mladíka nakonec policie vytáhla a převezla do nemocnice – 14. února (svátek sv. Valentýna) nicméně zemřel.

Pozor, objezd

Muž zahynul ve svém autě poté, co objel barikádu a i přes četná varování se rozhodl přejet elektrické kabely. Když na místo dorazila policie a záchranáři, auto již bylo zcela v plamenech a řidič dávno po smrti.

Nedrážděte medvěda

Prabhu Bhatara byl na cestě ze svatby, když si v lese zastavil, aby si odskočil. Když však spatřil zraněného medvěda, místo aby zavolal pomoc, rozhodl se si se zvířetem pořídit selfie. Bohužel pro něj, medvěd nakonec vůbec zraněný nebyl. A o pár vteřin později už nebyl ani pan Prabhu Bhatara.

Svářeč profesionál

Většina svářečů by vám asi řekla, že pokud nemáte správné vybavení, a co víc, nemáte ani potřebné vzdělání, pravděpodobně byste nic svářet neměli. To však nezastavilo Howarda Millerama, 39letého svářeče samouka, který si chtěl ulehčit práci speciálním vynálezem – propanovou nádrží, ve které byl mix acetylénu a kyslíku – a jak studenti chemie již tuší, zrovna tyhle dva plyny společně netvoří zrovna dobré kombo. Jsou totiž vysoce vznětlivé, a jak by vám teď pan Miller řekl, kdyby byl ještě naživu, pravděpodobně byste se od takové kombinace látek měli držet co nejdál. Jinak totiž hrozí bum.

Pan misionář

O následujícím chlapíkovi slyšel celý svět. Rádoby misionář a cestovatel John Allen Chau se před několika týdny rozhodl riskovat život, aby navštívil zapovězený domorodý kmen žijící v izolaci na ostrově pár desítek kilometrů od pobřeží Indie. Jak se daleko čekat, kmen jej zabil ještě předtím, než lodí dojel k pláži. Jeho tělo následně nemohlo být ani vyzvednuto příslušnými orgány ze strachu, že by to ublížilo domorodému kmeni – jakýkoliv kontakt s vnějším světem totiž může znamenat infekci, proti které kmen není chráněný. Cenu idiot roku tak definitivně získává právě tento muž.

Sdílejte článek

Přečtěte si také