Virály

20. září 2022 13:06

redakce Prima Lajk

GALERIE: 68letá žena se stala modelkou. Tohle je důkaz, že věk je jenom číslo

Tahle dáma boří veškeré stereotypy a ukazuje, že krásná můžete být v každém věku.

V určitém věku si většina žen poslechne větu o tom, co by měla a neměla nosit a co je pro ni vhodné. „Tato sukně je pro tebe příliš krátká. Hodí se tak pro dvacítku,“ ozvývá se občas od rodinných příšlušníků. A právě to se snaží změnit jednasedmdesátiletá Rosa Saito ze Sao Paula, která se stala modelkou až ve svých 68 letech.

Chce ostatním ženám dodat kuráž, aby následovaly své sny a oblékaly se, jak chtějí, a podle toho, co se jim líbí bez ohledu na svůj věk. Její dětství bylo kreativní. Věnovala se zpěvu, kreslení a psaní a věřila, že je předurčená k tomu, aby svůj život spojila s uměním. „Vždycky jsem věděla, že se budu věnovat něčemu kreativnímu, něčemu, co můžu inovovat a vymyslet. Všechno, čemu se věnuji, takto vnímám,“ řekla pro Brightside.

V roce 2000 přišla o manžela a zůstala sama na své tři děti. „Je důležité hledat a najít sám sebe. Když potřebuji klid, chodím do zahrady a mluvím se svými květinami,“ prozradila modelka, která se mimo jiné zabývá také spiritualitou.

Do módního průmyslu se dostala náhodou, když ji oslovili profesionálové z tohoto odvětví. Chtěli, aby jim dělala modelku, ale to se nakonec uskutečnilo až o několik let později, když se Rosa konečně odhodlala. „Samozřejmě jako žena bych na sobě chtěla změnit pár věcí. To chceme všichni, ale nejsem se sebou nespokojená. Cítím se krásná,“ dodala Ros Saito, která má na Instagramu přes 45 tisíc sledujících.

Sdílejte článek

Přečtěte si také